حکاکی لیزری

حکاکی لیرزی روشی است که از نور لیزر برای ایجاد حکاکی بر روی مواد مختلف استفاده می کند. رایجترین نمونه های حکاکی که در صنایع مختلف استفاده می شوند لیزرهای نانوثانیه هستند. این لیزرها از روش Q-سوییچ فعال برای تولید پالس های نانوثانیه استفاده می کنند که دارای پهنای چند نانوثانیه هستند.

لیزرهای مختلفی برای حکاکی بر روی مواد استفاده می شوند. لیزر های حالت جامد با توجه به نوع طراحی می توانند به پارامتر های کیفیت پرتو بهتر و در نتیجه حکاکی های با دقت بالاتری دست یابند. لیزر های فیبری سیستم های به نسبت ارزانتر ولی توانایی رسیدن به دقت حکاکی لیزر های حالت جامد و فرکانس های پایین تر را ندارند چرا که باعث آسیب به لیزر فیبری می شود. معمولا طول موج این لیزر ها در ناحیه مادون قرمز با طول موج 1064 نانومتر می باشد. این دو نوع لیزر توانایی حکاکی بر روی انواع مختلف مواد را دارند.

حکاکی فلزات

حکاکی فلزات با استفاده از لیزر یک روش دقیق است که با برداشتن مقدار کمی از ماده مورد نظر انجام می شود. با استفاده از لیزر ها یا پارامتر های لیزری مختلف می توان رنگ های متفاوتی بر روی ماده مورد نظر ایجاد کرد.

محصولات مرتبط

حکاکی نیمه رسانا ها

نیمه رسانا ها ادواتی هستند که نیاز به حکاکی با ابعاد کوچک، عمق خاص و گرمای کم دارند. از اینرو لیزر می تواند بهترین گزینه مورد نظر باشد که می توان با تنظیم پارامتر های مورد نیاز به حکاکی مطلوب و با کیفیت بالا رسید.

محصولات مرتبط

حکاکی پلاستیک ها

پلاستیک  ها دارای انواع شفاف و غیر شفاف هستند. برای هر نوع از پلاستیک ها می توان با استفاده از طول موج مناسب حکاکی لازم را با کیفیت و دقت بالا بر روی ماده مورد نپر انجام داد. برای پلاستیک های شفاف معمولا لیزر های با طول موج فرابنفش بیشترین دقت و کارایی لازم را دارند.

محصولات مرتبط

با ما در ارتباط باشید

    captcha