جوش لیزری

یک روش جوش غیر تماسی است که نیاز به دسترسی به سطح جوش دارد. لیزر های قابل استفاده در جوش لیزری در دو مد پیوسته و پالسی در دسترس می باشند. در حالت پالسی یک پالس شدید لیزری به طور متناوب که معمولا دارای پهنای میلی ثانیه می باشد به سطح ماده برخورد می کند و یک ناحیه ذوب تولید می کند که باعث می شود پس از سرد شدن دو ماده به هم بچسبند. در نتیجه می توان با این روش جنس های غیر یکسان را نیز به هم جوش داد.

در حالت پیوسته با استفاده از یک لیزر پیوسته با توانی از مرتبه 500 وات به بالاتر دو ماده مورد نظر به هم جوش داده می شوند.

جوش فلزات

جوش فلزات

جوش فلزات با استفاده از لیزر یک روش بسیار اقتصادی می باشد. جوش لیزری روشی بسیار سریع می باشد که امکان بازرسی جوش در حین فرآیند را نیز فراهم می کند. کاربردهای این روش در صنایع طلا و جواهر، ساخت قطعات و سایر جوش های فلزات می باشد که روز به روز بر کاربری این قطعات در تکنولوژی های بشر بیشتر می شود.

محصولات مرتبط

جوش پلاستیک

جوش پلاستیک 

جوش پلاستیک با استفاده از دیود های با طول موج در بازه 800 تا 980 نانومتر انجام می شود. فرآیند جوش پلاستیک گرما و فشار کمی تولید می کند. این روش نیازی به حلال اضافی یا مواد کمکی دیگر ندارد.

جوش پلاستیک در مهندسی اتومبیل، ادوات پزشکی، الکترونیک، ارتباطات و مواد مصرفی استفاده دارد.

محصولات مرتبط

با ما در ارتباط باشید

    captcha